Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/home/hb00604/domains/vaikukoucingostovykla.lt/public_html/wp-content/uploads/wpcf7_uploads/) is not within the allowed path(s): (/home/koucingas/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/koucingas/domains/vaikukoucingostovykla.lt/public_html/wp-content/plugins/contact-form-7/modules/file.php on line 422
Koučingas – Vasaros stovykla "Kelionė į savo ateitį"

Koučingas

Pradėkime mąstyti, ko mes norime iš savo gyvenimo

 

Koučingas padeda Jums patekti iš ten kur esate į ten kur norite būti.

 

Mums pirmiausia reikės nustatyti, ką Jūs norite pasiekti. Tai yra kažkas, ko koučeris Jums negali įteikti ar už Jus padaryti. Jūs turite išsiaiškinti, kur dabar esate (ir čia koučingas bus naudingas) ir kur norite eiti. Tai yra, kur yra Jūsų taškas A (dabartis, šiandienos realybė, koučingo pradžia) ir kur yra Jūsų taškas B (tikslas arba ką norite pasiekti padedami koučerio).

 

Įsivaizduokite, jog šiandien esate kalno papėdėje. Tai Jūsų kalnas. Jūsų iššūkis ar problema. Kalno viršūnė – tai, ką norite pasiekti arba kur trokštate būti. Jums prireiks kalnų gido.

Tiesa yra ta, kad niekas nebus įgyvendinta, jeigu pasamdysite koučerį ir jam sumokėsite, kad įkeltų Jūsų vėliavą į kalno viršūnę, o patys tuo metu gurkšnosite martinį ir stebėsite kalną per žiūroną.

Koučeris Jums padės suplanuoti Jūsų žygį į kalną. Padės įvertinti Jūsų šiandieninį pasiruošimą kopti, nustatys, ką jau turite ir ko dar Jums prireiks siekiant viršūnės. Kartu išsiaiškinsite, kiek laiko bus skirta kelionei, kokį taką rinksitės, ko negalite kontroliuoti – pvz., oro arba šeimyninės krizės. Kartu nustatysite, kur yra Jūsų viršūnė (tikslas) ir kas padarytų Jūsų kopimą (tikslo siekimo procesą) sėkmingu ir Jus tenkinančiu.

Tačiau koučeris neįkops už Jus, neužneš Jūsų į viršūnę. Motyvacija kopti ir pats veiksmas turi gimti iš Jūsų pačių. Koučeris eis kartu su Jumis, palaikys Jus kelionėje, kartais paskatindamas surasti vidinių jėgų, kurių tikrai turite. Koučeris žino, jog Jūs turite daugiau šansų pasiekti savo tikslą, jei motyvacija randasi iš Jūsų vidaus, todėl padės ją sustiprinti. Jūsų šansai pasiekti viršūnę didesni, jei tai darote ne vienas, todėl koučeris eis šalia, padės Jums keisti Jūsų mąstymą ir požiūrį, objektyviai įvertinti kas pasiekta.

Ir galiausiai – jei nutarsite grįžti nepasiekęs (gali būti, kad esate taip daręs ir anksčiau) ar pailsėti – nebūsite kritikuojamas. Tai Jūs ir Jūsų kalnas. Koučeris – tik patikimas lynas kalno šlaite.

(Perpasakota pagal M. Arloski, sveikatingumo koučingo specialisto, mintis)

 

 

Yra (tik) trys esminiai dalykai, ko Jums reikės pradedant koučingo procesą:

 

Jūs turite žinoti norite/turite pasiekti

Jūs turite norėti tai pasiekti

Jūs turite norėti koučingo.

 

Kaip bepavadintumėte – koučingu, saviugdos praktika, sveikatingumo saviugda, – šis procesas padės Jums priartinti Jūsų tikslą, apie kurį svajojate. Koučingas yra tai, kas Jus pozityviąja prasme išskirs iš masės.

Jūsų koučeris (arba saviugdos specialistas) padės Jums rasti asmeninį palaikymą, objektyvų požiūrį ir konstruktyvų grįžtamąjį ryšį.

Nesvarbu, ar Jūsų tikslas yra tapti geriausiu pardavimų vadybininku, garsiu architektu, geriausiai mokytis mokykloje, numesti svorio, įsigyti namą, rasti jėgų likusį gyvenimą gyventi su negalia po ligos arba tiesiog susigrąžinti gyvenimo prasmės jausmą – principai ir strategijos yra tokios pačios. Tačiau – jos turi būti pritaikytos! Atminkite – dabar kaip tik pats geriausias laikas pradėti siekti savo viršūnės.

 

Koučeriui padedant Jūs galėsite:

 

  • Sužinoti, kodėl turėti aiškų tikslą yra svarbu
  • Atrasti ir apibrėžti savo gyvenimo tikslą
  • Suprasti tikslų siekimo proceso jėgą
  • Sužinoti motyvacijos kilmės paslaptis
  • Išmokti ir pritaikyti efektyvaus planavimo principus
  • Išsiugdyti naudingiausius Jūsų tikslams savo įgūdžius
  • Susikurti įtikinamą bet kurios savo gyvenimo srities viziją
  • Išmokti naudotis savo vidinėmis dar nepanaudotomis galimybėmis
  • Pradėti veikti ir pasiekti pirmuosius apčiuopiamus rezultatus
  • Išsiugdyti savo asmeninio laiko valdymo sistemą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *